Top Page

 

Základní informace o projektu „Habartov – Rekreační zóna jezera BODEN“

Vážený pane, Vážená paní,
dovolujeme si Vás informovat o právě realizovaném projektu „Habartov – Rekreační zóna jezera BODEN“, reg. č. CZ.1.09/4.1.00/36.00813.

Město Habartov usiluje o rozšíření rekreačních, ekologických a souvisejících ekonomických aktivit, které mohou přispět k zatraktivnění podmínek ve městě Habartov a blízkém okolí jako základní podmínky pro další rozvoj města především v oblasti cestovního ruchu a sportovně-rekreačních aktivit.

CÍLE PROJEKTU

Hlavním cílem projektu je rozšíření základní a doprovodné infrastruktury pro rozvoj aktivních forem cestovního ruchu ve městě Habartov.

Dalšími cíli jsou:
* Rozšíření základní a doprovodné infrastruktury pro aktivní sportovní vyžití návštěvníků města
* Plnohodnotné využití potenciálu cestovního ruchu regionu
* Využití rekultivovaných území pro rozvoj cestovního ruchu
* Zvýšení atraktivity města pro návštěvníky a investory
* Nárůst návštěvnosti města a s tím spojený ekonomický rozvoj regionu – zvýšený ekonomický přínos pro poskytovatele služeb, obyvatele a město v důsledku zvýšené návštěvnosti regionu

V rámci projektu dojde k rozšíření základní vybavenosti sportovně-rekreačního areálu Boden. Tento areál bude doplněn o další infrastrukturu nezbytnou pro další rozvoj aktivního cestovního ruchu v celé lokalitě. Vzniknou parkovací plochy pro veřejnost s odpovídající kapacitou, bude vybudováno sociální zařízení pro návštěvníky areálu, půjčovna souvisejícího sportovního vybavení a prostory pro občerstvení. V dané lokalitě bude zároveň vybudována další doprovodná infrastruktura pro trávení volného času, což povýší funkci celého areálu na víceúčelový rekreační prostor, který bude variabilně využitelný pro trávení volného času potenciálních návštěvníků města. Plánována je výstavba dětského hřiště, dvou hřišť pro plážový volejbal, ruských kuželek a stolního tenisu.

Partnery projektu jsou:
KLUB ČESKÝCH TURISTŮ, KRUŠNÉ HORY SE SÍDLEM V SOKOLOVĚ
OS Kluci z Kluče
Městské kulturní středisko Habartov, příspěvková organizace
„Mikroregion Pod Chlumem“

Termín ukončení realizace projektu: 30. 06. 2013

Zpět
 Naposledy změněno: 24.11.2019 (opt. IE7.0. - 1024x768) Admin®2007-21 Dnes je: Čtvrtek, 18.04.2024, svátek má: Valérie, zítra: Rostislav 
Valid XHTML 1.0 Strict